Z MISTROVSTVÍ ČR MUŽŮ A ŽEN V ČESKÉ LÍPĚ 9. – 11. 12. 2020 VEZEME DVĚ MEDAILE


Letošní mistrovství ČR se uskutečnilo v České Lípě, kde se bojovalo celkem v pěti ženských a osmi mužských váhových kategoriích. Z našeho oddílu na šampionát odcestovala Michaela Brančíková ve váze do 75 kg a v mužích Pavel Zajíc (91 kg).

Michaela Brančíková dokázala zvítězit ve váze do 75 kg. Ve finále měla za soupeřku Kateřinu Vondáčkovou z Jihlavy. Míša byla mírnou favoritkou, ale bylo otázkou, jak si poradí s výškovou převahou své soupeřky. Ta ovšem nedokázala využít výhody svých delších paží a málo pracovala přední rukou. Brančíková dobře soupeřku předcházela a bodovala. Na konci utkání se mohla radovat z vítězství 5:0 na body a mohl jí být připnutý pás mistryně ČR 2020.

Mistryně ČR ve váze do 75 kg Michala Brančíková s finálovou soupeřkou

Pavel Zajíc vybojoval bronzovou medaili, když ve čtvrtfinále dokázal porazit 5:0 na body Pavola Hrivňáka z Ústí nad Labem.

Pavel Zajíc po vítězném utkání

V semifinále měl nastoupit v boji o finále proti Janu Mužíkovi z Ostravy. Je velká škoda, že do semifinále nemohl nastoupit kvůli zranění zad a po dohodě s trenérem Martinem Klíčem se rozhodli, že zdraví je na prvním místě a tak Jan Mužík postoupil do finále bez boje, kde nestačil na Adama Kolaříka z Třeboně.

Bronzový Pavel Zajíc s trenéry Martinem Klíčem a Petrem Novotným

Gratulujeme našim medailistům a děkujeme za parádní reprezentaci!