ČESKÁ REPREZENTACE KADETŮ PŘIVEZLA Z ME BRONZ A STŘÍBRO


Pod vedením trenérů Martina Svobody, Romana Nevrly, Stanislava Ivanova a Martina Klíče se do bojů na ME zapojilo celkem 11 nadějných kadetů: Filip Horváth (48 kg), Robin Tokár (50 kg), Josef Slepčík (52 kg), Filip Jílek (57 kg), Jiří Fuxa (60 kg), Daniel Daníček (63 kg), Emil Šťuka (66 kg), Ladislav Plachetka (70 kg), Jindřich Janečka (75 kg), David Polák (80 kg) a Filip Kočí (+80 kg).

Nejlépe se na mistrovství dařilo Davidovi Polákovi ve váze do 80 kg, který ve čtvrtfinále porazil Chorvata Juru Kuniće ve 3. kole KO. V semifinále se utkal s Ukrajincem Dzhamalem Kulievem, kterého porazil 4:1 na body. Ve finále jej čekal ruský reprezentant Daniial Tuktubaev, který zvítězil nejtěsnějším možným způsobem 3:2 na body. Náš reprezentant si tak odvezl stříbrnou medaili.

Druhou medaili vybojoval Josef Slepčík, který ve vyřazovacích bojích zvítězil nad Srbem Matijou Petrovskim. Ve čtvrtfinále si poradil s Chorvatem Lukou Hrusticem a tím si zajistil jistou bronzovou medaili. V semifinále bojoval s Rusem Stepanem Shalapanovem, ruský reprezentant už byl ale nad Slepčíkovi síly a zvítězil 5:0 na body. Byla z toho tedy bronzová medaile pro našeho reprezentanta.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 4fc5a1084bbd31ec6b9c10c3df40b842.jpg.
Zleva: Trenér Nevrla, bronzový Josef Slepčík, stříbrný David Polák a trenéři Ivanov a Svoboda

Náš odchovanec Filip Jílek se umístil na 5. – 8. místě, když dokázal nejdříve zvítězit nad Makedoncem Bekjirem Limanim. V utkání o medaili jej zastavil ve čtvrtfinále domácí boxer Lyubomir Angelov, který zvítězil 5:0 na body.

Trenér Martin Klíč po prohraném utkání řekl: Filip ukázal, že se v něm skrývá velký potenciál a k medaili chyběl opravdu kousek.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je jilek-vitezne.png.
Filip Jílek ve vítězném utkání nad makedonským reprezentantem.
Trenér Martin Klíč, Filip Jílek a Jindřich Janečka

Gratulujeme všem medailistům a celé výpravě děkujeme za parádní reprezentaci na ME, které se konalo 25. 11. – 2. 12. 2020 v bulharské Sofii.