BC DTJ PROSTĚJOV VYKROČIL ÚSPĚŠNĚ DO NOVÉHO EXTRALIGOVÉHO ROČNÍKU


V Sobotu 12. září se v prostějovském Národním sportovním centru odboxovalo úvodní utkání extraligového ročníku 2020/2021. Lépe vykročili do nové sezóny domácí a to i díky tomu, že hosté z Plzně neobsadili dvě váhové kategorie.

Jako první nastoupili do utkání ve váhové kategorii do 60 kg Hochman a Navrátil. Od začátku bylo vidět, že plzeňský borec je tím lepším a zkušenějším. Domácí Navrátil byl sice vyšší a měl výhodu delších paží, Hochman dobře zkracoval vzdálenost a tvrdě a přesně zasahoval a po druhém počítání ve 2. kole ringový rozhodčí utkání ukončil výrokem RSC.

Váha do 64 kg: Domácí Miroslav Šerban vítězí bez boje.

Ve váze do 69 kg za domácí nastoupil Patrik Baláž a soupeřem mu byl velezkušený Pavel Polakovič. Oba borci předvedli pěkný a technický box, který se divákům líbil. U všech bodových rozhodčích zvítězil na body Polakovič.

Poté již přišla na řadu váha do 72 kg (tato váhová kategorie se boxuje pouze v extralize). Za hosty nastoupil Jan Polák, za domácí ke své premiéře Miroslav Beránek, který je několikanásobným mistrem ČR napříč všemi mládežnickými věkovými kategoriemi. Škoda, že toto utkání se nedoboxovalo pro zranění plzeňského borce až do konce. Utkání bylo velmi vyrovnané a bojovné. Ve druhém kole lékař pro natržené obočí ukončil utkání a dle pravidel se tzv. dobodovávalo. Zvítězil domácí borec.

Váha do 75 kg: Za hosty nastoupil Jiří Kroupa a za domácí ke své extraligové premiéře Martin Poledníček. Domácí borec všechny doslova nadchnul svým výkonem a předvedl nádherný box plný techniky, čistých přesných úderů a dobrého pohybu. Byla z toho celkem jednoznačná výhra na body u všech bodových rozhodčích.

Váha do 81 kg: Domácí Aleš Makovec si rovněž ve své premiéře dokázal jednoznačně poradit s Lukášem Miškovským. Po vcelku vyrovnaném prvním kole poslal v kole druhém domácí borec soupeře dvakrát do počítání a zvítězil RSC.

V těžké váze do 91 kg domácí Pavel Ján zvítězil bez boje.

Váha supertěžká nad 91 kg: Domácí Marek Chmela nastupoval do utkání jako favorit, měl za soupeře Lukáše Wackera. Na straně domácího borce bylo doslova vše – talent, zkušenost, váhově o mnoho převyšoval plzeňského borce, přesto nadšeně boxující a bojující Lukáš Wacker zvítězil u všech bodových rozhodčích.

Šéftrenér BC DTJ PROSTĚJOV Petr Novotný mohl být spokojený nejen s výsledkem, ale i s předvedenými výkony a to i přesto, že se nebál do sestavy zařadit hned čtveřici nadějných mladých borců, kteří se mu za to odvděčili dobrými výkony. Miloš Beránek zvládl svou premiéru v extralize na výbornou. Z počátku byl Beránek nervózní, ale i BANÁN, což je přezdívka úspěšného reprezentanta a několikanásobného mistra ČR napříč mládežnickými věkovými kategoriemi, se postupně rozboxoval a dokázal zvítězit. Miloš patří k největším talentům současného českého boxu. Je dobře, že tento neobyčejný talent boxuje právě za náš oddíl. Pochvaloval si i výkon Martina Poledníčka, který překvapil snad nejvíce pohledným a chytrým boxem. Rovněž Aleš Makovec v polotěžké váze zvládl svou premiéru na výbornou a po trošku nervózním prvním kole se ve druhém kole uvolnil a ukončil utkání před limitem. Jediným, kdo z noviců v sestavě neuspěl byl Petr Navrátil, ale rozhodně nezklamal a i on bojoval.