SOUTĚŽ JIHOMORAVSKÉ OBLASTI V BOXU


ODDÍL BC DTJ PROSTĚJOV POŘÁDAL 12. ZÁŘÍ 2. KOLO OSTM JMOB.

Oblastní kolo se uskutečnilo v nádherném prostředí Národního sportovního centra Prostějov, kde se celkem odboxovalo 25 utkání. Náš oddíl měl v ohni hned pět želízek.

Jako první nastoupila ve váze do 69 kg do ringu po delší přestávce Michaela Brančíková a soupeřkou jí byla zkušená Kotásková hájící barvy rakouského oddílu Box Team Bounce. Pro Brančíkovou to rozhodně po delší pauze nebyla lehká soupeřka. Míša ovšem zaboxovala velmi dobře, zápas se boxoval ve vysokém tempu a obě děvčata předvedla pěkný box. Utkání bylo velmi vyrovnané. Rozhodlo poslední kolo, ve kterém vítězství pro sebe urvala Kotásková. Přesto si Michaela za svůj výkon zaslouží uznání.

Bára Máhrová (52 kg) měla za soupeřku Lentovou ze Šumperku. Barča odvedla perfektní výkon a po celou dobu měla zápas pod kontrolou. Na konci utkání zaslouženě zvítězila jasně u všech bodových rozhodčích.

Váha do 60 kg: Za naše barvy nastoupil Filip Jílek proti Karbašovi z Kroměříže. Zápas se musel divákům líbit, boxovalo se ve vysokém tempu. Zápasu nechybělo nic – oba borci předvedli krásný box. Kluci ukázali, že jsou na tom velmi dobře fyzicky i technicky. Pro Filipa to rozhodně nebylo lehké utkání, které ovšem zvládl na výbornou a na konci se zaslouženě radoval z vítězství na body.

Ve váze 57 kg (p) nastoupil ke svému prvnímu utkání náš Šimon Dvorský. Šimon odboxoval velmi bojovné utkání a ukázal velké bojovné srdíčko. Ostravský Pokuta měl již na svém kontě čtyři utkání, což v této věkové kategorii je znatelný rozdíl. Šimon se ovšem nezalekl a bojoval doslova jako lev a v posledním kole strhl vítězství na svou stranu. BRAVO Šimone, zasloužené vítězství!

V kategorii mužů ve váze do 69 kg do ringu jako poslední z našich borců nastoupil Adam Krampota. Adamovi se utkání příliš nepovedlo. Ne, že by do utkání nedal srdce a že by nebojoval, ale utkání mu prostě nesedlo a tak se z vítězství na body radoval Obrovský z MT Brno.