ÚSPĚŠNÁ REPREZENTACE ŠKOLNÍ MLÁDEŽE SE VRÁTILA Z ME V SARAJEVU.


Ve dnech 10. – 21. 8. 2021 se konalo ME školní mládeže v Sarajevu. Mistrovství se zúčastnilo celkem 25 zemí: Albánie, Arménie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Česká republika, Estonsko, Gruzie, Řecko, Maďarsko, Izrael, Itálie, Kosovo, Lotyšsko, Litva, Moldavsko, Severní Makedonie, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovinsko, Španělsko, Turecko a Ukrajina.

Pod vedením reprezentačních trenérů Pavla Dudy, Martina Klíče a osobního trenéra Lukáše Jílka, odcestovala na ME do Bosny a Hercegoviny výprava v tomto složení: Amálie Lantová (do 48 kg), Viktorie Jílková (do 51 kg), Julie Poledníková (do 54 kg), odchovanec BC DTJ Prostějov  Dorian Kropog (do 40 kg) a Tomáš Glovčík (do 50 kg).

Na ME reprezentace vybojovala díky Viktorii Jílkové zlatou medaili, bronzovou medaili pak získala Julie Poledníková. Dorian Kropog, Amálie Lantová a Tomáš Glovčík skončili ve čtvrtfinálových utkáních.

Viktorie Jílková si poradila postupně se všemi soupeřkami a porazila reprezentantku Ukrajiny, Itálie, Turecka a ve finále pak po velkém boji i reprezentantku Ruska a mohla se radovat ze zlaté medaile a titulu mistryně Evropy. Je vůbec první českou reprezentantkou, které se podařilo v této věkové kategorii vybojovat zlatou medaili.

Julie Poledníková porazila reprezentantku Makedonie, Litvy a postoupila do semifinále, kde prohrála s boxerkou z Ukrajiny. Poledníková vybojovala bronzovou medaili.

Mistryně Evropy Viktorie Jílková a bronzová Julie Poledníková

Kropog (BC DTJ Prostějov), vypadl ve čtvrtfinále a skončil na děleném 5. – 8. místě.

Odchovanec prostějovského boxu Dorian Kropog s trenérem Martinem Klíčem

Dorian Kropog v prvním utkání měl za soupeře Chorvata Dominika Raguze. Náš reprezentant toto utkání zvládl perfektně a po dvou počítáních chorvatského reprezentanta v 1. kole nezbývalo rozhodčímu nic jiného, než utkání ukončit verdiktem RSC. Kropog tak postoupil do čtvrtfinále, kde mu byl soupeřem řecký reprezentant Konstantiniudis. Ve vyrovnaném utkání Kropog sice podlehl 5:0 na body, ale byl to bojovný výkon a český reprezentant nechal v ringu všechno. Je to škoda, Dorian tak skončil těsně před medailovými branami. Ale Dorian rozhodně nezklamal. Vzhledem k tomu, že to byla první Kropogova účast na velké mezinárodní akci, tak se předvedl v opravdu dobrém světle a zanechal v Sarajevu velmi dobrý dojem.

To ale platí i o dalších reprezentantech: Lantová prohrála své čtvrtfinálové utkání s ruskou reprezentantkou, která nakonec celé ME vyhrála. Glovčík si napřed poradil hladce se španělským reprezentantem a ve čtvrtfinále nestačil na Ukrajince. Chybělo málo a reprezentace ČR mohla přivézt pět medailí.

Všem našim reprezentantům děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme bronzové Julii Poledníkové a mistryni Evropy Viktorii Jílkové!