MČR MUŽŮ A ŽEN – PRAHA 2019


MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MUŽŮ A ŽEN 2019 JE ZA NÁMI!

Prostějov dovezl bronzovou a stříbrnou medaili o které se postarali borci Tomáš Ivachov a Pavel Ján.

Přinášíme vám report z finálových bojů.

Váha do 51kg
PROKEŠOVA Jana – FREIHEROVÁ Nela: ve svižně boxovaném utkání, kdy si děvčata nic nedarovala, byla v každém kole lepší Jana Prokešová a zaslouženě zvítězila 5:0 na body
Váha do 54kg
STANOEVA Erika – HRKOTOVÁ Eva: I druhý zápas finálového galavečera se boxoval na body. Erika Stanoeva boxovala velmi chytře a technicky, dokázala z kvalitní defenzivy zasahovat přesnými údery a zaslouženě získala titul a pás mistryně ČR.
Váha do 57 kg
BERNARDOVÁ Lenka – HALAJOVÁ Alexandra : Krásný zápas, který však naprosto opanovala plzeňská Lenka Bernardová. Lenka boxovala ve vysokém tempu a zasahovala soupeřku přesnými údery a v každém kole byla jasně lepší boxerkou. Alexandra Halajová ale ukázala velkou bojovnost a odolnost a i přes počítání v prvním kole dokázala odboxovat utkání až do konce. O vítězce však nebylo pochyb a u všech rozhodčích zvítězila a pás mistryně ČR si připnula Lenka Bernardová.
Váha do 60kg
ČIKLOVÁ Dominika – KARDOVÁ Lenka : bitva od začátku až do konce, kdy holky dokázaly dostat Lucernu do varu. Obě děvčata předvedla parádní výkon a boxovalo se ve vysokém tempu. Zvítězit však mohla jen jedna a tou šťastnější byla po verdiktu 4:1 na body olomoucká Dominika Čiklová.
Váha do 64kg
SEDLÁČKOVÁ Vendula – POLEDNÍKOVÁ Natalie: I tento zápas se boxoval v pěkném tempu a děvčata předvedla pěkný box. Ovšem toto moravské finále bylo jasnou záležitostí a zvítězila Vendula Sedláčková z Vysočiny. Natálie Poledníková ukázala, že je velkou bojovnicí, i přes svůj velmi mladý věk se soupeřky nezalekla a bojovala až do konce.
Váha do 69 kg
SCHMORANZOVÁ Martina KOLAŘÍKOVÁ Vanesa : Od první vteřiny bylo jasné, že si jde pro další titul Martina. Několikanásobná mistryně ČR a trojnásobná medailistka z ME nedala své mladičké soupeřce žádnou šanci a zvítězila ve třetím kole vzdáním soupeřky.

Váha do 56kg
HOCHMAN Oliver – PAVLYUK Ivan: Pavlyuk se v zápase jevil jako ten lepší, ovšem Hochman nedával svému soupeři nic zadarmo a finále slibovalo po úvodním kole zajímavý boj. Bohužel Pavlyuka ve druhém kole zastavilo zranění ramene a zvítězil Hochman verdiktem RSCI ve druhém kole.
Váha do 60kg
ŠACHBAZJAN Artur Adrian – ZARIPOV Jasur : Jasur Zaripov nastupoval do utkání s handicapem, kdy si do utkání přinesl zranění v podobě ošetřovaného obočí. Zápas začal svižně ale po několika přesných úderech ústeckého Šachbazjana se soupeři obočí znovu otevřelo a lékař do dalšího boje Zaripova nepustil. Po verdiktu RSCI zvítězil a pás mistra republiky získal ústecký Artur Šachbazjan
Váha do 64kg
POLAKOVIČ Pavel – NOVÁK Petr: V nádherném zápase, boxovaném ve vysokém tempu, ústecký borec určoval tempo utkání a šel za soupeřem. To se však ukázalo jako voda na mlýn olomouckého borce, protože Polakovič boxoval z ústupu, soupeře kontroval a chytře bodoval a zaslouženě zvítězil 5:0 na body.
Váha do 69kg
ŠERBAN Miroslav – KLABENEŠ Jan: favoritem utkání byl rozhodně profesionál Miroslav Šerban, ověnčený několika tituly mistra ČR a pásem profesionálního mistra ČR. Ovšem domácí borec svého soupeře zaskočil parádním výkonem, kdy dokázal v prvním kole Šerbana dostat do počítání a zaslouženě první kolo vyhrál. Od druhého kola Šerban ovšem zapnul na vyšší obrátky a z dvojitého krytu zasahoval soupeře a na konci zápasu se mohl radovat z těsného vítězství 3:2 na body.
Váha do 75kg
BARTL Miloš – PRÁZDNÝ Martin: další nádherný souboj, který se musel vyprodané Lucerně líbit. Oba dva soupeři si od úvodní vteřiny až do té závěrečné nic nedarovali. Bitva jako řemen skončila na body a na vyhlášení vítěze se čekalo s velkým napětím. Ringový rozhodčí po verdiktu 4:1 na body zvedl ruku Miloši Bartlovi, který tak získal svůj třetí titul.
Váha do 81kg
HOŘEJŠEK Karel – MUŽIK Jan: další profesionál, který se probojoval do finále byl Karel Hořejšek a nastupoval do utkání jako mírný favorit. V pěkném utkání boxovaném především na krátkou vzdálenost a plném výměn zaslouženě zvítězil 5:0 na body.
Váha do 91kg
HAVEL Jiří – JÁN Pavel: stejně jako na loňském mistrovství se do finále probojovali tito dva borci. Ovšem v tomto zápase měl od úvodní vteřiny zápasu navrch Jirka Havel. Určoval tempo, měl dobrý pohyb, prostě po celý zápas nebylo pochyb, že si Jirka Havel jde za obhajobou titulu. Prostějovský Pavel Ján byl v zápase 2x počítán a zaslouženě prohrál na body 5:0. Jirka Havel získal svůj již třetí titul mezi dospělými.
Váha +91kg
PÁLA Ondřej – MUSIL Dominik: vyvrcholením celého finálového galavečera byla supertěžká váha, kde nastupoval domácí velezkušený Ondřej Pála a znojemský zkušený bijec Dominik Musil. Souboj profesionálních boxerů sliboval velkou bitvu, jelikož oběma zkušeným borcům chyběl titul amatérského mistra ČR. Souboj těchto obrů začal celkem svižně, kdy si vyměnili několik těžkých úderů a vyprodaná Lucerna viděla vyrovnané 1. kolo, kdy byl přeci jen o chloupek přesnější pražský borec. Ve druhém kole Ondřej Pála hned v úvodu převzal iniciativu a po přesném úderu poslal znojemského obra do počítání. Utkání ale pokračovalo dál a Ondřej Pála vsadil vše na jednu kartu a šel za soupeřem jako bulldog. Po další sérii těžkých úderů utkání ringový rozhodčí ukončil. Vyprodaná Lucerna vybuchla obrovským nadšením, protože mistrem České republiky v supertěžké váze se stal domácí borec Ondřej Pála, který na mistrovství vyhrál všechny svá utkání před limitem.