ČESKÁ VÝPRAVA SE VRÁTILA Z MISTROVSTVÍ SVĚTA V POLSKU


Mistrovství světa juniorů a juniorek se konalo ve dnech 10. – 24. 4. 2021 v polském městě Kielce.

Česká výprava ve složení: Erik Suchý (do 64 kg), Miloš Beránek (do 69 kg), Adam Valenta (do 75 kg), Artem Hafiyak (do 81 kg), Petr Řezníček (do 91), Veronika Zajícová (do 51 kg), Claudia Tótová (do 54 kg), Veronika Gajdová (do 60 kg) a Kristýna Václavíková (do 64 kg). Trenéři juniorů: Jiří Kotiba, Kamil Černý a trenér dívčí reprezentace Martin Klíč (DTJ Prostějov) se vrátili z polského Kielce, kde se MS konalo.

Největšího úspěchu dosáhla Veronika Gajdová, která vybojovala historicky první medaili na juniorském šampionátu v kategorii juniorek, která na MS postupně porazila reprezentantky Mongolska a Moldávie. V semifinále pak po velkém boji ve vyrovnaném zápase 4:1 na body prohrála s indickou reprezentantkou Vinkou a vybojovala tak skvělou bronzovou medaili. Indická reprezentantka nakonec celé mistrovství vyhrála. Indie měla ve finále žen na MS sedminásobné zastoupení a vybojovala sedm zlatých medailí!

Z juniorů se v turnajovém pavouku nejdále dostal úřadující vicemistr ME Erik Suchý, který se probojoval do čtvrtfinále, kde mu ale oplatil porážku 5:0 na body ze semifinálového utkání na ME reprezentant Ukrajiny a náš reprezentant tak skončil mezi nejlepšími osmi boxery MS.

Ostatní reprezentanti vypadli shodně ve svých prvních zápasech na Mistrovství světa. Nejvíce asi mrzí vyřazení další stříbrné medailistky z ME Claudie Tótové, která smolně vypadla s reprezentantkou Thajska 3:2 na body a sen o další medaili se tak rozplynul. „Vyrovnané utkání a velká škoda výsledku. Rozhodčí se přiklonili k soupeřce, takový je box. I přes vyřazení ale Clauda výkonem určitě nezklamala,“ okomentoval zápas Tótové trenér dívčí reprezentace Martin Klíč.

Trenér dívčí reprezentace Martin Klíč a bronzová medailistka Veronika Gajdová