ŠIMON DVORSKÝ VYBOJOVAL NA MČR STŘÍBRNOU MEDAILI


Ve dnech 15. – 17. 10. 2021 se uskutečnilo Mistrovství ČR školní mládeže v České Kamenici, kam odcestoval i náš odchovanec Šimon Dvorský, který startoval ve váze do 65 kg. Díky volnému losu se představil rovnou v semifinále, kde svedl obrovskou bitvu s Kevinem Vu ze Sokolova. Ve velice vyrovnaném a bojovném utkání dokázal zvítězit nejtěsnějším možným poměrem 3:2 na body a ukázal obrovskou bojovnost a zaslouženě postoupil do finálového programu mistrovství. Ve finále měl Šimon za soupeře Josefa Baláže z Příbrami. Finále pro našeho borce skončilo však velmi záhy, když Šimon v prvním kole inkasoval tvrdý úder na spodek a ringový rozhodčí ukončil utkání verdiktem RSC. Mistrem ČR se tak stal mnohem zkušenější borec z Příbrami. Dvorský, pro kterého to byla první turnajová zkušenost a odjížděl spíše na zkušenou, tak vybojoval velice překvapivě krásnou stříbrnou medaili. Šimon před mistrovstvím měl na kontě odboxováno jen 5 utkání. Přesto se v konkurenci nejlepších boxerů ČR neztratil a udělal tak obrovskou radost všem trenérům našeho oddílu (http://boxprostejov.cz/treneri/), mezi které patří i jeho otec Oldřich Dvorský. A určitě udělal radost i svému dědovi Radku Křížkovi (bývalému trenérovi DTJ Prostějov).

VÝSLEDKOVÝ SERVIS MISTROVSTVÍ:

Pátek 15.října – Vyřazovací boje

Sobota 16. října – Semifinále

Neděle – Finále

Stříbrný Šimon Dvorský na stupních vítězů

Šimone, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu.