NÁRODNÍ SPORTOVNÍ CENTRUM PROSTĚJOV PATŘILO O VÍKENDU BOXERŮM


V sobotu 18. 9. 2021 se uskutečnilo v pořadí 2. kolo Oblastní soutěže Jihomoravské oblasti boxu, kde bylo k vidění celkem 16 utkání všech hmotnostních a věkových kategorií a v neděli 19. 9. 2021 se boxovalo přátelské utkání BC DTJ Prostějov vs. Boxing Ostrava.

V sobotu za náš oddíl nastoupili dva naši borci v kategorii mužů. Ve váze do 71 kg nastoupil Adam Kleveta proti Plándorovi z Brna. Náš borec byl po celé utkání lepší, držel si svého soupeře na distanc a zvítězil s přehledem na body u všech bodových rozhodčích. Jako druhý z našeho oddílu nastoupil Ondřej Procházka proti Sedlářovi z Lipníka nad Bečvou. V tomto utkání náš borec prohrál na body, ale Ondra ukázal bojovný výkon a nedal svému soupeři rozhodně nic zadarmo. Další borci DTJ neměli bohužel soupeře.

V neděli se v Národním sportovním centru odboxovalo přátelské utkání BC DTJ Prostějov vs. BC Ostrava. Diváci mohli vidět šest kvalitních zápasů, nejdříve nastoupili do ringu dva borci z kategorie školní mládeže, potom jedno utkání juniorů a čtyři utkání mužů. V prvním utkání nastoupil René Polák proti Denisu Polákovi a přesto, že se jednalo o utkání školní mládeže, tak oba borci předvedli technický a vyspělý box, který se musel líbit. Nakonec se radoval borec startující za DTJ a zvítězil s přehledem na body. Do druhého utkání nastoupil náš Vladimír Skalský proti Patriku Štefanovi. Pro oba borce to byla prověrka před nadcházejícím mistrovstvím ČR juniorů, které se uskuteční již tento víkend v Třeboni. V tomto vyrovnaném a bojovném utkání ukázali oba borci, že jsou na vrchol sezóny dobře připravení. Po 2. kole bylo utkání vyrovnané u všech bodových rozhodčích. Ostravský borec, ale ve třetím kole byl lepší a zaslouženě se radoval z vítězství 2:1 na body. Ve váze do 71 kg za DTJ nastoupil Kristián Dzurńák a za soupeře měl Benjamina Huště. Tento zápas se určitě musel divákům líbit. Ostravský borec se snažil boxovat technicky a na distanc, ale Dzurňák dobře zkracoval vzdálenost a u těla dobře bodoval a zvítězil na body. V dalším utkání nastoupil Nicolas Dzurňák proti Janu Falátovi a bylo se na co dívat. Oba dva borci boxovali z dvojitého krytu a utkání bylo plné tvrdých výměn, ve kterých byl přesnější prostějovský borec a zvítězil těsně, ale zaslouženě 2:1 na body. Pak do ringu nastoupili Pavel Ján a za hosty Dominik Gloser. V nádherném utkání si oba borci nic nedarovali a po celé tři kola bylo utkání zcela vyrovnané. O vítězství ostravského borce rozhodlo to, že zvládl lépe třetí kolo. V posledním utkání Adam Vlček prohrál s Filipem Holišem, když nenastoupil do druhého kola.

Přátelské utkání tak skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Poděkování patří trenérovi Petru Novotnému a celému organizačnímu týmu za perfektní organizaci po oba dva dny a Statutárnímu městu Prostějov a Olomouckému kraji a všem ostatním partnerům, díky kterým se tato akce mohla uskutečnit.

FOTOGALERIE: