NÁRODNÍ LIGA – BLANSKO


Dne 22.10. 2022 proběhlo 3.kolo národní ligy boxu v Blansku na střelnici „WARZONE“. BC DTJ Prostějov pod vedením trenéra Oldřicha Dvorského odcestovalo s dvojicí našich odchovanců: Šimon Dvorský a David Šmíd.

Zleva: Šimon Dvorský, trenér Oldřich Dvorský a David Šmíd

Trenér Oldřich Dvorský zhodnotil vystoupení našich borců:

Šimon Dvorský, žák 8.třídy základní školy při Cyrilometodějském gymnáziu v Prostějově, hmotnostní kategorie do 66kg – věkové zařazení „školní mládež“, již ve své věkové kategorii těžko hledá soupeře. Musí se posouvat dál a boxovat i se soupeři staršími. Tak tomu bylo i v Blansku. Zde mu byl přidělen soupeř starší, „ostřílený“ a šikovný pravogarďák Maxim Vaněček, boxer BC Leon Brno, kadet a úřadující vicemistr České republiky 2022. Šimon nezačal špatně, boxoval z ústupu, ale bylo vidět, že soupeřovo opačné garde mu nesedí. Přesto trestal soupeře přední rukou, ale také inkasoval. Dle mého soudu i první kolo vyhrál. Druhé kolo bylo slabší, byl pod tlakem soupeře, ale i zde bylo několik zdařilých momentů, které udržovalo naději na výhru. Druhé kolo, ale regulérně prohrál. Do třetího kola jsme šli s tím, že pokud chce vyhrát musí jednoznačně zabrat a o vítězství zabojovat. Také tomu tak bylo, třetí kolo proběhlo ve vysokém tempu a oba borci věděli, že je rozhodující. Padlo zde mnoho tvrdých výměn. Nicméně to na vítězství nestačilo. Zaslouženě vyhrál vyspělejší borec Maxim Vaněček z Leon Boxing Academy Brno. Pro Šimona obrovská zkušenost a výzva k dalšími tréninku. Odměnou za bojovné utkání byl pro aktéry bouřlivý potlesk blanenského publika.
David Šmíd, student 2. ročníku reálného gymnázia Otto Wichterleho v Prostějově, hmotnostní kategorie do 57 kg – věková kategorie „junior“, teprve sbírá v ringu zkušenosti. V Blansku David ve svém druhém utkání nastoupil s Pavlem Huangem z boxerského oddílu Dynamo Svitavy.  Pro Davida i pro Pavla to bylo druhé vystoupení v ringu. David začal poměrně slušně, pohyb do předu mu krásně vycházel, ale soupeř byl tvrdý a nechtěl dát svou kůži zadarmo. Když převzal iniciativu, David zůstával ,až nepochopitelně, stát a zbytečně inkasoval. David je bojovník, zápas nevzdával a snažil se převzít iniciativu, ale soupeř mu to nedovolil. Ze stejné příčiny, jako v prvním kole, kdy pod tlakem nebyl schopen reagovat na soupeřovy výpady inkasoval několik tvrdých úderů, po kterých jsem byl nucen zápas ukončit/vzdát.  Nemělo smysl pokračovat dál především s ohledem na zdraví a další perspektivu našeho začínajícího boxera. David je dobře fyzicky vybavený a urputný. Věřím, že si je vědom svých chyb a v dalším utkání se posuneme zase o krůček dál. Rozhodně jsme neodjeli s ostudou.